Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Proč je důležitá vlastní doména

Marek Prokop, vydáno/aktualizováno: 14.5.2001/02.03.2002

Hodně malých firem i soukromých osob se již odhodlalo k vytvoření vlastních webových stránek. Mnoho z nich však dosud podceňuje význam vlastní domény a stránky umístí na některý z bezplatných serverů. Vlastní doména má přitom pro úspěch stránek naprosto klíčový význam. Shrňme si ty hlavní výhody.

  • Stejně jako název společnosti, ochranná známka, či značka, nebo logo, je doménové jméno součástí vaší firemní identity. Je to něco, co vaši zákazníci a partneři znají, snadno si mohou zapamatovat a positivně spojovat s vašimi produkty a službami.

  • Registrací doménového jména si trvale zabezpečíte svůj prostor na internetu. Podobně, jako při zápisu jména firmy do obchodního rejstříku, nebo registrací ochranné známky.

  • Doménové jméno můžete použít i jako základ svých adres elektronické pošty. Máte-li vlastní doménu můžete si snadno vytvořit libovolné množství virtuálních e-mailových schránek typu jmeno@vasefirma.cz. Přestaňte každým svým e-mailem propagovat svého ISP a začněte propagovat sebe!

  • Při umístění stránek a schránek elektronické pošty do domény vašeho ISP vždy riskujete, že tato služba bude časem zrušena, nebo budete chtít z jiného důvodu zvolit jiného poskytovatele. V takovém případě přijdete o všechny investice do propagace vaši elektronické adresy. Doménové jméno je naproti tomu přenositelné. Není závislé na ISP u kterého jsou vaše stránky právě umístěny.

  • Doménové jméno je marketingovým nástrojem. Uvádějte ho na všech prospektech, vizitkách, v telefonních seznamech, na autech, dopisních hlavičkách, atd. Některá doménová jména jsou navíc natolik soběstačná, že v inzerci ani nic jiného uvádět nemusíte (příklad: bytyvpraze, visadoruska).

  • Doménové jméno můžete i prodat. Za pár let možná zjistíte, že to je nejcennější majetek, který vaše firma vlastní.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.