Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Hry v JavaScriptu pro vaše WWW stránky

Člověk je tvor hravý a internet představuje pro hry ideální prostředí. Vyzkoušejte některou z her na této stránce. Čeká vás nejenom zábava, ale i poučení. Všechny hry jsou napsané v JavaScriptu a pokud si podrobně prostudujete jejich zdrojový kód, mnohé se naučíte.

Všechny zde uvedené hry navíc můžete použít i na vašich stránkách. Pocházejí z rozsáhlé kolekce skriptů The JavaScript Source, kterou vřele doporučujeme vaší pozornosti.

Obrázkové puzzle

Klasická Loydova patnáctka, ale jen z osmi čtverců. Obrázek si nejprve zamíchejte a pak ho zkuste složit zpět. Můžete použít myš i kursorové klávesy.

Pokud si tuto hru budete chtít dát na vlastní stránky, vězte, že můžete použít libovolný čtvercový obrázek. V kombinaci s logem vaší firmy, či obrázkem některého vašeho výrobku tedy může posloužit jako zajímavá reklama.

Skript má 11,5 kB a jeho autorem je Davey Erwin.

Sraž je všechny! (Break Out)

JavaScriptová verze známé hry Break Out. Pinkejte pálkou do míčku a srážejte barevné obdélníky. Pozor, světlejší, výše položené obdélníky jsou jsou tvrdší

Skript má 12,64 kB a jeho autorem je Nick Young.

Stejné barvy (Same Game)

Odeberte koule z hrací plochy. Kliknutím myší odeberete všechny sousedící koule stejné barvy. Čím víc koulí na jedeno kliknutí, tím víc bodů.

Skript má 9,43 kB a jeho autorem je Jason Fondren.


Pokud některou z her použijete na vašich stránkách, neodstraňujte copyright autora ze zdrojového kódu. Zároveň je též slušné uvést odkaz na zdroj, kterým je v tomto případě The JavaScript Source. Nebude se ale zlobit, pokud uvedete odkaz i na Sovu v síti.

The JavaScript Source

Ikona Sovy v síti pro vaše stránky

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.